U nás jako doma Soutěž o fotoaparáty
Novinka

Gynekologie a porodnictví

Oddělení

Gynekologie a porodnictví

Oddělení zajišťuje komplexní gynekologicko – porodnickou péči. Zaměřuje se na kompletní operační péči a moderní i alternativní metody vedení porodu.


Provozuje gynekologicko – porodnickou ambulanci včetně pohotovostní služby, indikační ambulanci a urogynekologickou ambulanci. Provádí ultrazvuková vyšetření na zjištění vrozených vývojových vad.


Nadstandardní pokoje 2x gynekologie, 3x porodnice

Přehled poskytované péče (gynekologie)

Kompletní operační a výkonové spektrum

Kompletní operační a výkonové spektrum s důrazem na laparoskopické operace (vyjma gynekologické onkologie).

Konzervativní péče - diagnostika a léčba ženských onemocnění

Kosmetická gynekologie

Standardní urogynekologické výkony a uroflowmetrické vyšetření


Přehled poskytované péče (porodnice)

Registrace k porodu

Registraci k porodu přijímáme od 35 týdne těhotenství na základě vyplněného formuláře a zdravotního dotazníku.


Odpovědi na nejčastěji kladené otázky si můžete přečíst facebookových stránkách porodnice.

Ambulantní porod

Pod pojmem ambulantní porod je chápán takový porod, kdy žena přijde do porodnice, porodí na porodním sále a po krátké době (přibližně 4 - 24 hodin) odchází s miminkem domů.


Tento způsob porodu je z lékařského hlediska chápán jako výrazně bezpečnější varianta než domácí porod a je vlastně kompromisním řešením mezi domácím porodem a poporodní hospitalizací trvající minimálně 72 hodin od porodu, tak, jak to doporučuje Česká neonatologická společnost.


Pro více informací klikněte zde ›

Epidurální analgezie

Individuální přístup

Konzultace porodních plánů

Maximální podpora přirozeného porodu

Moderní přístup k porodům

Vana I. době, aromaterapie, masáže, žíněnka, míč...


S použitím bohatého příslušenství porodní postele AVE je možné vedení porodu klasickým nebo alternativním způsobem jako je například porodní poloha v polosedě, ve dřepu s oporou partnera, na všech čtyřech, ve dřepu v závěsu, vleže na boku, vertikální poloha, popřípadě vleže na zádech.

Více informací na: http://www.borcad.cz/porodni-postel-ave-porodni-polohy/

Odběr pupečníkové krve

Již několik let nabízíme možnost odběru pupečníkové krve. Pro více informací klikněte zde ›Národní centrum tkání a buněk
www.natic.cz

Prohlídka porodnice

Porodnici si můžete prohlídnout zdarma každé pondělí ve 13.00 hod.

Předporodní kurzy

Předporodní kurzyOd ledna pro Vás připravujeme nové předporodní kurzy s rozšířenou nabídkou. Předporodní kurz se bude nyní skládat ze 2 dvouhodinových lekcí. V první lekci , kterou povede porodní asistentka, bude hlávní téma příprava na porod a porod samotný. Během této lekce se dozvíte , co je potřeba si pro porod nachystat a kdy do porodnice přijet, jak probíhá příjem a příprava k porodu. Dozvíte se , jaké pomůcky můžete během porodu využít a jak si prožívání porodu zpříjemnít. Porodní asistentka Vás podrobně seznámí s fázemi porodu. Samozřejmě budete mít možnost klást dotazy a vést diskuzi. Tato lekce bude pak zakončena prohlídkou porodnice včetně porodního sálu.


Předporodní kurzyDruhá dvouhodinová lekce bude volně navazovat. Povede jí novorozenecká sestřička a náplní bude příprava na kojení a péče o novorozence. Dozvíte se o významu kojení, o technice kojení, polohách při kojení, o odstříkávání a skladování mateřského mléka. Poradí Vám co dělat v připadě plochých a vpáčených bradavek. Naučíte se ovládat odsávačku. Budete si moc prohlédnout ostatní pomůcky ke kojení. Sestřička Vám pomůže sestavit si jídelníček v době kojení a poradí s hygienou a ošetřováním prsů v období kojení. Dalším důležitým tématem je péče o novorozence. Sestřička Vám poradí s péčí při přebalování, koupání a oblékání Lekce bude obohacena praktickými ukázkami.


Objednání na telefonním čísle +420 416 858 320.


Cena při absolvování obou lekcí je 600 Kč.

Cvičení pro těhotné

Cvičení pro těhotné

Laktační poradenství

Dále poskytujeme v naší porodnici laktační poradenství 24 hodin denně. Poradenství poskytují vyškolené porodní asistentky a dětské sestry přímo na oddělení šestinedělí.

Každý měsíc začíná nový kurz.


Využijte telefonní linky: +420 416 858 320


Můžete nás také navštívit.

Soukromí a intimita

Volba porodní asistentky

Volba porodní asistentkyOd ledna si můžete k porodu zvolit porodní asistentku z našich řad. S domluvenou porodní asistentkou (zaměstnanou v naší porodnici) máte možnost prožít svůj porod od příjezdu do porodnice až po předání na oddělení šestinedělí.​


Cena nadstandardní služby je 4000 Kč.

Doporučené návštěvní hodiny

Pondělí až pátek od 14,00 do 18,00 hod.
Sobota až neděle a svátky od 10,00 do 12,00 hod., od 14,00 do 18,00 hod.

V gynekologické části

zajišťujeme diagnostickou a terapeutickou péči, konzervativní a operační léčbu gynekologických onemocnění – velké operační výkony, laparoskopie, operace pro neudržení moče, hysteroskopie atd. .


Důraz klademe na minimálně invazivní přístupy. Novinkou jsou výkony v oblasti kosmetické gynekologie.

V porodnické části

zajišťujeme péči ženám s fyziologickým těhotenstvím, péči o rodičku před a po porodu , péči o novorozence (systém rooming-in), předporodní kurzy, školení doprovodu k porodu. V I. době porodní lze využít vanu, žíněnku, lano, poslech hudby atd. .


Novinkou je možnost epidurální analgezie.