Jmenuji se po prezidentovi?

Novinky

Jmenuji se po prezidentovi?Jmenuji se po prezidentovi?publikováno: 1.11.2018

Neuvěřitelný souhrn náhod doprovázel narození malého Vašíka. Správně měl totiž přijít na svět 24. listopadu. V úvahu připadala i určitá možnost, že by to mohlo být dříve a jako úsměvné, nicméně ne nemožné se zdálo také blížící se výročí 17. listopadu. Tehdy poprvé vznikl nápad, že pokud by se tak skutečně stalo, dostane chlapec symbolické jméno Václav. Do té doby přicházel v úvahu spíše Jakub. V rodině Havlů naopak po generace dominovalo jiné tradiční české jméno Jiří, starší 13. letý syn se jmenuje Vojtěch.
Vše dopadlo nakonec úplně jinak. Chlapec se narodil předčasně, pro svůj příchod si však vybral neméně významný den 28.10.2018! A dostal jméno Václav Havel ( 2380 g a 46 cm). Legitimitu výběru křestního jména potvrzuje další náhoda, rodiče malého Václava ( Adéla Mičanová a Tomáš Havel ) bydlí v ulici Na Hrádku. A V Kralupech nad Vltavou kde žijí, je po Václavu Havlovi dokonce pojmenovaná jedna ze základních škol. Rodinné vazby se slavným jmenovcem však popírají…
 

Vzpomínáte ještě na heslo z období sametové revoluce „ Ať žije Havel“? Za celý kolektiv nemocnice přejeme malému Vašíkovi, ať žije výjimečný život a ať mu slavné jméno přináší jen samé radosti!