Komplexní úprava venkovních prostor před nemocnicí

Novinky

Komplexní úprava venkovních prostor před nemocnicíKomplexní úprava venkovních prostor před nemocnicípublikováno: 20.1.2019

Svou podstatou zapadá tento projekt do už nastartovaného konceptu „ otvíráme nemocnici veřejnosti“. V tomto pojetí, chtějí lidé trávit svůj čas v nemocnici ( myšleno v jejím areálu, ať už se jedná o zahradu, příkladem jsou dva ročníky akce letní kino), a to nejen tím, že navštěvují své lékaře…

Cítíme jak složité je najít uprostřed města kousek zeleně, navíc ho vybudovat tak, aby umožňoval skutečnou relaxaci a odpočinek. Inspirovali jsme se projekty pražských dvorků, kde na relativně malém prostoru lze vytvořit kultivované prostředí lákající k pobytu.
 

Výhodu vidím v tom, že je pozemek před nemocnicí pod 24 hodinovým dozorem ostrahy. My jsme tak schopni zajistit, že nebude docházet k poškozování zahradních prvků, ani vegetace“, vysvětluje Mgr. Tomáš Krajník, ředitel nemocnice a dodává. „ V létě plánujeme ve spolupráci s naším provozovatelem občerstvení v novém venkovním prostoru sezónní prodej zmrzliny a dalších pochutin“. Nyní jsme ve fázi zpracování položkového rozpočtu. Z projektové dokumentace odhadujeme náklady v úrovni 1 miliónu Kč.
 

Vzhledem k tomu, že se jedná o veřejně využívaný prostor, plánujeme u tohoto konkrétního projektu oslovit Město s žádostí, zda by se nechtělo stát jeho partnerem.

Co myslíte, je  komplexní úprava prostor před nemocnicí zásadní a měla by se v roce 2019 stát prioritou? Hlasujte už brzy pro projekt číslo 5/„ úprava venkovních prostor“ v PNsP. Spolu měníme nemocnici. Hlasováním se zapojíte do soutěže o zajímavé ceny!!! Váš názor nás zajímá.
https://www.pnsp.cz/cs//novinky/spolu-zmenime-nemocnici/


Fotogalerie

Lavičky

Lavičky

Gabiony

Gabiony