Ministr zdravotnictví navštívil roudnickou nemocnici

Novinky

Ministr zdravotnictví navštívil roudnickou nemocniciMinistr zdravotnictví navštívil roudnickou nemocnicipublikováno: 5.10.2018

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch navštívil ve čtvrtek roudnickou nemocnici. V rámci své dvouhodinové návštěvy si za doprovodu vedení prohlédl nemocniční prostory a následně se zúčastnil debaty se zaměstnanci nemocnice.

Ministr přítomné mimo jiné informoval o připravované vyhlášce o vzdělávání, která usnadní udržet mladé lékaře ve zdravotnictví. Otevřel také problém různých úhrad nemocnicím a s ním související připravované změny. Tyto by měly být řešeny v rámci projektu DRG restart, kde je naše nemocnice zařazena mezi pilotní zařízení.  Závěrem pan ministr A. Vojtěch přislíbil pomoc v kauze kolem aktuálního dění v nemocnici, když na setkání se zaměstnanci uvedl. „ Já nemám problém se s touto kauzou obrátit na pana ministra spravedlnosti a zeptat se ho, jestli si myslí, že je všechno v pořádku a jestli by nestálo za to se podívat na úpravu zákona“.

Ředitel nemocnice, Mgr. Tomáš Krajník návštěvu ministra kvitoval “ velmi mě potěšilo, že se pan ministr o existenci a současné problémy naší nemocnice živě zajímal a v následné debatě odpovídal na veškeré položené dotazy zaměstnanců i novinářů“.

Nahrávání přehrávače...


Fotogalerie