MUDr. Josef Krajník

Novinky

MUDr. Josef KrajníkMUDr. Josef Krajníkpublikováno: 11.11.2020

S velkým zármutkem si dovolujeme informovat, že dne 10. 11.2020 nás po těžké nemoci opustil ve věku 77 let primář chirurgického oddělení, pan MUDr. Josef Krajník.


Byl vynikajícím, brilantně uvažujícím lékařem s výrazným charismatickým projevem. Do života nám, kdo jsme ho znali, zasáhl jako blesk, který rozrazí mračnou oblohu. Inspirací a příkladem nám byl svou pracovitostí, láskou k „řemeslu“ a nekonečným optimismem.


Nejspokojenější byl, jako každý chirurg, na operačním sále. Prozpěvoval si a sršel vtipem. V jeho přítomnosti jsme všichni měli pocit, že nic není problém, všechno se vyřeší. Nebyl to pocit, byl to fakt. Na tyto pocity klidu a samozřejmé jistoty se nedá zapomenout. Dokázal nám vytvořit pracovní prostředí, ve kterém našel svůj prostor každý, kdo ho hledal. A mě je dnes ctí vedle těchto lidí pracovat a dál společně rozvíjet to, co pan primář budoval. Naučil nás to, co si sám možná ani neuvědomoval, že nemocnice a lidé v ní jsou naše druhá rodina.


Každý by si přál, až nastane jeho čas, odejít obklopen láskou a blízkými lidmi. Pan primář měl to štěstí, že ve své blízké i velké rodině mohl zůstat až do posledního momentu. Byli jsme tu všichni s ním.

Mgr. Jana Bezděková, vrchní sestra


Čas míjí, vzpomínka zůstává. Budeme s úctou vzpomínat.
Všichni zaměstnanci Podřipské nemocnice s poliklinikou.