Omezení péče plicní oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí n. L.

Novinky

Omezení péče plicní oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí n. L.Omezení péče plicní oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí n. L.publikováno: 28.4.2017

Minulý týden, jsme byli informováni Krajskou zdravotní o omezení provozu plicního oddělení.

Pacienti z našeho regionu se nyní mají obracet na jiná pracoviště (viz přiložený dokument). Vzhledem k platné legislativě v ČR, doporučujeme pacientům, aby se s žádankou vystavenou naší plicní ambulancí obrátili na jiná oddělení nebo si nechali potvrdit skutečnost, že nemohou být ošetřeni na plicním oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem a pak požádali svojí zdravotní pojišťovnu o doporučení, kdo potřebnou péči poskytne. Ze zákona je za zajištění zdravotní péče zodpovědná příslušná zdravotní pojišťovna.

Plicní ambulance roudnické nemocnice se bude usilovně snažit zajistit péči co největšímu počtu pacientů, nicméně nejsme samozřejmě schopni substituovat kapacitu nemocnice v Ústí nad Labem a zaručit tak péči všem pacientům.

Pevně věříme, že se managementu Krajské zdravotní podaří situaci brzy zvládnout a zajistit nasmlouvanou péči pro náš region v plném rozsahu.