Originální Kiwanis panenky na dětském oddělení

Novinky

Originální Kiwanis panenky na dětském odděleníOriginální Kiwanis panenky na dětském oddělenípublikováno: 6.11.2018

Zástupci roudnického Kiwanis klubu navštívili včera odpoledne dětské oddělení PNsP. Kromě tradičních „bílých Kiwanis panenek“ dovezli tentokrát také speciální dodávku. Na té se zásadním dílem podílely žákyně ZŠ a MŠ Školní v Roudnici nad Labem.

Sestry, Lenka a Veronika Havlovy vyzdobily Kiwanis panenky do podob miminek ( holčička a chlapeček) a jejich maminka Hana je ještě dovybavila originální zavinovačkou.

Klára Kordeková zase vyzdobila panenku ve stylu zdravotní sestřičky. Dětské oddělení tak získalo 16 zcela unikátních panenek, které byly k vidění i na výstavě Kiwanis panenek v květnu v kině Sokol. Děkujeme roudnickému Kiwanis klubu za dosavadní spolupráci a věříme, že se nové panenky stanou inspirací pro naše malé pacienty!
Na snímku zprava: prezidentka roudnického Kiwanis klubu Eva Hotovcová, sekretář klubu Eva Krejčová, MUDr. Josef Krajník, jednatel nemocnice


Roudnický Kiwanis klub pomáhá dětským pacientům Podřipské nemocnice už 4. rokem. 

Kiwanis Panenka je nabízena dětem v některých českých a slovenských nemocnicích již od roku 2000, je předávána bezplatně. Na její výrobě se podílí stovky dobrovolníků. Každé dítě si může panenku vymalovat či vyzdobit podle svého přání a vyplní tak lépe dlouhý čas strávený v nemocnici. Lékaři využívají panenky také k vysvětlení léčebných procedur, které dítě podstoupí a některé z nich mohou na Kiwanis panence názorně předvést. Dítě pak lépe snáší průběh léčby, když ví, co ho čeká a jak bude vše probíhat. Kiwanis panenka je s dítětem po celý čas jeho pobytu v nemocnici a zůstává mu i po návratu z nemocnice domů.