Podařilo se nám najít kvalitní a zkušené lidi

Novinky

Podařilo se nám najít kvalitní a zkušené lidiPodařilo se nám najít kvalitní a zkušené lidipublikováno: 7.7.2020

/ROZHOVOR/ Nového vlastníka i vedení má odnedávna Podřipská nemocnice s poliklinikou v Roudnici nad Labem.

Špitál v Roudnici prodal její vlastník Jakub Zavoral investiční skupině Penta, respektive její větvi Penta Hospitals (pozn red.: pod Pentu patří i vydavatel Deníku, VLM). Zařízení od loňského podzimu šéfuje David Soukup. Hned po nástupu ho čekal nelehký úkol, z nemocnice odešly s minulým vlastníkem a vedením desítky lidí. Aby toho nebylo málo, záhy přišla koronakrize a s ní ekonomický propad zařízení. Do špitálu ale přišli noví lidé a jeho management má připravené projekty, které ho mají finančně ozdravit.Do nemocnice jste přišel loni na podzim, kdy s jejím bývalým spolumajitelem a ředitelem odešly desítky lidí. Jaký šok to byl pro roudnický špitál?

Pro nemocnici to bylo zásadní. Lidé odcházeli hlavně z vedoucích pozic managementu i lůžkových oddělení, a to naráz. Manévrovací prostor na to získat za ně náhradu a zajistit provoz nemocnice byl z hlediska času velmi malý. Práce byla i s přesvědčováním ostatních zaměstnanců, kteří váhali s pokračováním jejich zdejšího působení.

Plnou verzi rozhovoru si můžete přečíst v online podobě na stránkách Ústeckého deníku, nebo v lehce zkrácené podobě v příloze níže.

 

Přílohy