Rekordní rok oddělení chirurgie

Novinky

Rekordní rok oddělení chirurgieRekordní rok oddělení chirurgiepublikováno: 31.1.2017

Je paradoxem, že nemocnice, která byla v roce 2012 určena ke zrušení se nejen dokázala rozvinout a za sebou nechat okolní zdravotní zařízení, počtem výkonů za poslední rok se dostává na úroveň špičkové krajské chirurgie. Co stojí za úspěchem roudnické chirurgie jsme se zeptali primáře, MUDr. Ondřeje Krajníka.

Pane primáři, mluvíme o rekordním roce 2016. Jaký byl loňský rok v číslech?

V roce 2016 jsme operovali každý den a naše nové operační sály jsme v podstatě neopouštěli. S pečlivostí jsme se věnovali každému pacientovi, kterých v loňském roce bylo nejvíce v historii nemocnice. Provedli jsme 1800 operací. To je o 300 více než v roce 2015, a na chirurgickou ambulanci přišlo o 400 pacientů více ve srovnání s rokem 2015.( Zprava: MUDr. Ondřej Krajník, MUDr. Nikos Margaris, MUDr. Petra Chládková, d.s. Jitka Králová, MUDr. Jiří Doležal, d.s. Růžena Sailerová, MUDr. Zdeněk Horák, d.s. Dana Fíčková/ sedí na zemi/, d.s. Iva Štorková, MUDr. Helena Doleželová, MUDr. Jakub Skolil, vrchní s. Jana Bezděková, MUDr. Milan Hrubec).

1800 je neuvěřitelné číslo, jaké výkony vlastně reprezentuje?

Toto číslo představuje jednak plánované výkony, kde převažují operace kýl, žlučníků, varixů, kolen a onkochirurgické výkony. Dále jsme operovali náhlé příhody břišní a úrazy v nonstop provozu. Starali jsme se o pacienty v ohrožení života za pomoci anesteziologů na chirurgické JIP. Největší nárůst jsme pozorovali u operativy laparoskopických kýl a v operativě kolen.

CELÝ ROZHOVOR SI MŮŽETE PŘEČÍST V ÚNOROVÉM VYDÁNÍ NEMOCNIČNÍCH NOVIN.