Specializace na operačních sálech

Novinky

Specializace na operačních sálechSpecializace na operačních sálechpublikováno: 3.12.2013


Nové operační sály nabízejí našim lékařům možnosti využití nejmodernějších operačních metod současné chirurgie. Cévní chirurg MUDr. Horák operuje za použití moderních nástrojů varixy, ale také např. končetinové tepny. MUDr. Margaris operuje za pomoci optických kabelů, harmonického skalpelu a ergonomických nástrojů miniinvazivně apendixy, žlučníky a kýly včetně těch bráničních. MUDr. Oktábec využívá moderní šicí stroje na střevní spojky při operacích tlustého střeva. Primář Krajník využívá optických kabelů, ergonomických nástrojů, fréz, pump a vrtaček na operace zlomenin většiny kostí a poranění menisků, chrupavek a zkřížených vazů kolen.

MUDr. Rámešová denně využívá spojení non stop provozu operačních sálů, CT, SONO, RTG a laboratoře při ošetřování pacientů v chirurgické ambulanci. Stanovení správné diagnosy je rozhodující pro následné správné ambulantní ošetření, hospitalizaci nebo operační řešení. Její šikovné ruce navíc odstraňují ambulantně kožní znamínka a pomáhají vyhledávat prsní nádory.

V náročném multioborovém provozu se k atestacím připravují mladší lékaři: MUDr. Doležal, MUDr. Hudák a MUDr. Smejkal.

To vše není možné bez spolupráce ARO, interny, pediatrie, gynekologie, porodnice, OKB a RTG oddělení ve 24 hodinovém provozu. Je dobře pro naše pacienty, že tyto služby můžeme v Roudnici nad Labem nabízet.

Uvedení lékaři vedou odborné poradny v rámci chirurgického oddělení v přízemí polikliniky (naproti chirurgické ambulanci- čekárna č. 2) a lze se k nim objednat i na internetových stránkách nemocnice na přesný den i hodinu.