V roudnické porodnici se narodilo 700. miminko

Novinky

V roudnické porodnici se narodilo 700. miminkoV roudnické porodnici se narodilo 700. miminkopublikováno: 29.12.2017

Loni byla hranice 500 porodů překročena 13. prosince. Letos padla „šestistovka“ ještě o více než měsíc dříve, a to 7. listopadu. Podle primáře gynekologicko - porodnického oddělení MUDr. Jana Havlíka, porodnice zaznamená do konce roku další rekord. Počet narozených dětí překročí historickou hranici 700 porodů!

Zvýšený zájem o naše oddělení a z něj vyplývající nárůst porodů samozřejmě kvituji, i když počet porodů pro nás není nijak klíčový. Jdeme cestou individuální péče. Chceme, aby od nás rodiny odcházely naprosto spokojené. Naším cílem nadále zůstává zajištění individuálního přístupu ke každé rodičce a respektování jejich přání. To je cílem naší rodinné nemocnice“, uvedl dále primář Havlík.

V roce 2016 se v Roudnici nad Labem narodilo 535 dětí, (což znamenalo 40% nárůst oproti roku 2014) a navzdory 5 měsíčnímu omezenému provozu z důvodu celkové rekonstrukce oddělení to jen dokazuje, že roudnická porodnice je mezi budoucími rodičkami stále známější a vyhledávanější.„Velmi mě těší, že se rozhodnutí porodnici rekonstruovat a vytvořit rodinnou, přesto moderní a velmi příjemnou porodnici setkalo se zájmem rodiček. Naprosto zásadní je i kvalitní personál, který se nám daří držet. Jsem rád, že to maminky, které se rozhodly pro naši porodnici, cítí stejně. Moc děkujeme“, dodává Mgr. Tomáš Krajník, ředitel nemocnice.

Jubilejním miminkem 700. stého porodu se stala Alice Prošková ( 3190 g / 50 cm), narozená 27.12. 2017 v 15:53, rodičům Editě Cihlářové a Jakubovi Proškovi z Vědomic.

Jako poděkování za důvěru v naší porodnici věnuje vedení nemocnice mamince novorozené Alice pobyt na nadstandardním pokoji, balíček dětské kosmetiky Hipp a poukázky do lékárny.