Vyjádření k informacím v článku v Litoměřickém deníku ze dne 5.6.2018

Novinky

Vyjádření k informacím v článku v Litoměřickém deníku ze dne 5.6.2018Vyjádření k informacím v článku v Litoměřickém deníku ze dne 5.6.2018publikováno: 7.6.2018

V článku je nepravdivě uvedeno, že pojišťovna bude nejspíš peníze posílat do soudní úschovy. Tato informace se nezakládá na pravdě a pojišťovna na informacích společníka Ing. Zavorala neshledala nic, co by vedlo k tomuto kroku.
Peníze odcházely na účet společnosti, která s námi provádí financování zvané postoupení pohledávky. Nejprve nám v předstihu ca 20 dní poukáže na účet částku fakturovanou nemocnicí VZP a VZP peníze za měsíční fakturu pošle na účet třetí strany jako vyrovnání za poskytnuté prostředky. Toto je běžný postup a někdy se mu také říká faktoring, jedná se o standardní způsob provozního financování zajišťující běžný chod společnosti nebo mzdy zaměstnanců. Nemocnice tuto službu, stejně jako drtivá většina nemocnic využívá řadu let a díky ní má peníze na účtu dříve, než ten kdo je nemocnici poskytl.

Je skandální snažit se vzbudit pocit, že peníze odcházejí mimo společnost, a to v situaci, kdy bylo vše doloženo a dokladováno. Proto také pojišťovna k úschově nepřistoupila. 


Mgr. Tomáš Krajník
výkonný ředitel nemocnice