Zbavíme vás obezity pomocí intragastrického ( žaludečního) balónku

Novinky

Zbavíme vás obezity pomocí intragastrického ( žaludečního) balónku Zbavíme vás obezity pomocí intragastrického ( žaludečního) balónku publikováno: 28.9.2014


Nedaří se Vám účinně redukovat hmotnost díky klasickým metodám a zároveň nechcete nebo nemůžete podstoupit operaci? Zvolte nejmodernější miniinvazivní metodu, nyní nově dostupnou také u nás v roudnické nemocnici.
Jedná se o dočasné umístění silikonového balónku do žaludku. Měkký roztažitelný balónek je naplněn zabarvenou tekutinou v množství kolem 500 ml, čím se částečně naplní žaludek a pacienti mají pocit nasycení i po požití menšího množství jídla. Zákrok zpravidla nevyžaduje celkovou anestezii, ani hospitalizaci v nemocnici. Provádí se endoskopicky za pomoci gastroskopu, kterým se vyšetřuje žaludek a trvá cca 20 – 30 minut. Po krátkém odpočinku a sledování lékařem se může pacient vrátit domů.
V žaludku se ponechává po dobu 6 měsíců, během níž si pacient vytváří nové stravovací návyky a snadněji tak dodržuje nový režim i po vytažení balonku. Léčbu mohou podstoupit pacienti ve věku 18-60 let s BMI nad 35 nebo v rozsahu 30-35 a současně přítomností zdravotních komplikací obezity. Vytažení balonku se provádí rovněž endoskopicky. Nutností dosažení optimálního výsledku léčby je poradenský program v oblasti výživy, pohybových aktivit a celkového životního stylu. Žaludeční balónek není hrazen zdravotní pojišťovnou.
Pro objednání kontaktuje endoskopické pracoviště: 416 858 431, endoskopie@pnsp.cz, pondělí až pátek 7,00 – 15,30 hod.