Roudnická porodnice má novou primářku

Novinky

Roudnická porodnice má novou primářkuRoudnická porodnice má novou primářkupublikováno: 15.1.2019

1. ledna 2019 byla novou primářkou gynekologicko - porodnického oddělení Podřipské nemocnice v Roudnici nad Labem jmenována MUDr. Maria Procházková PhD. MPH, která zde od září 2015 pracovala na pozici zástupce primáře. Paní primářka je zkušeným odborníkem, jak v medicíně, tak i na poli zdravotnického manažera. To vše jí dává pro tuto pozici ideální předpoklady. Dosavadní primář, MUDr. Jan Havlík, který byl u znovuotevření roudnické porodnice a pomohl nastartovat spolu s dalšími kolegy malý zázrak, za který projekt „nové“ roudnické porodnice považujeme, na oddělení nadále zůstává na pozici emeritního primáře. Upřímně nás těší jeho rozhodnutí dále kolegům pomáhat – i když ve zkráceném režimu – a svými dovednostmi a zkušenostmi posouvat roudnickou porodnici na další mety.

 

Pro mne osobně je příznivé, že na menším pracovišti jakým je Podřipská nemocnice mohu pracovat v celé šíři oboru - práci na porodnici, provádění malých výkonů i operací skloubit s ambulantní péčí. Na velkých nemocnicích a klinikách je tohle nemyslitelné, tam je nutností specializace na určitou část. V dalším období chci navázat na dosavadní práci oddělení a dále rozvíjet dobré jméno, které se povedlo získat na základě kvality poskytované péče i prostředí rekonstruovaného oddělení. Zajišťujeme péči nejen o spádovou oblast, ale stále častěji je naše pracoviště vyhledáváno i mimo rajónními rodičkami a pacientkami gynekologie. Chceme rozvíjet spolupráci s ambulantními gynekology v širším okolí Roudnice. Důležitá je práce na motivaci i dalším vzdělávání středního zdravotnického personálu i lékařů", uvedla nová primářka.
 

Dosavadní pracovní zkušenost v Podřipské nemocnici hodnotí pozitivně „právě ta rodinná atmosféra a férovost jednání! Ať už se jedná o provozní či medicínské věci, dohoda a rychlost jednání. Tady když se dohodnou 3 lidé, že ano, tak to platí. Navíc já se dostávám do bližšího kontaktu s pacientkami, menší nemocnice rovná se adresnější prostředí a to mi vyhovuje. Malé nemocnic mají obrovské opodstatnění z hlediska obslužnosti lidí v regionech“, vysvětluje primářka.


Primářka Procházková je v našem regionu známou a uznávanou osobností. Zakládá si na skloubení odborné stránky s lidskou, velmi důležitá je pro ni individuální péče o rodičky. Kromě lékařského vzdělání má také ekonomické vzdělání a titul MPH ( Master of public health) což je obdoba MBA pro zdravotnictví.

 

Devětačtyřicetiletá lékařka pochází z bratislavské lékařské rodiny. Svou medicínskou kariéru zahájila před 25 lety v mělnické nemocnici. Za svůj největší profesní úspěch považuje zavádění paracervikálního bloku do praxe. Jde o lokální anestezii, která pomáhá ženě zmírnit porodní bolesti. Její druhou hlavní specializací je tzv. operace sestupu rodidel moderní technologií s použitím implantace síťky.

.

 Další informace:
Bc. Eva Švecová
PR manažer, zákaznický servis
Email: zakaznickyservis@pnsp.cz
Telefon: +420 720 997 762
www.pnsp.cz