V roudnické porodnici se letos narodil historicky nejvyšší počet dětí

Novinky

V roudnické porodnici se letos narodil historicky nejvyšší počet dětíV roudnické porodnici se letos narodil historicky nejvyšší počet dětípublikováno: 28.12.2017

Rekordních 700 porodů těsně před koncem roku zaznamenali lékaři v roudnické porodnici. Jde o nejvyšší číslo za celou dobu fungování gynekologicko-porodnického oddělení. Celkově do dnešního dne přišlo na svět 704 miminek při 700 porodech. Holčiček se narodilo 347 a chlapců 357.

Letošní číslo je velkým vyznamenáním i pro nemocnici. Rodičkám děkuji za důvěru a všem na oddělení za obětavost a pracovitost, s jakou to na jedničku zvládli,“ uvedl Mgr. Tomáš Krajník, ředitel nemocnice a dále dodal. „ V listopadu uplynulo pět let od doby, kdy nemocnici hrozil zánik, porodnice byla dokonce na několik měsíců uzavřena. O to více mě samozřejmě těší, že se tímto potvrdila oprávněnost existence porodnice v roudnické nemocnici a navíc i správnost rozhodnutí investovat do rekonstrukce a také do kvalitního personálu porodnice a gynekologie".

V roce 2016 se v Roudnici nad Labem narodilo 535 dětí, (což znamenalo 40% nárůst oproti roku 2014) a navzdory 5 měsíčnímu omezenému provozu z důvodu celkové rekonstrukce oddělení to jen dokazuje, že roudnická porodnice je mezi budoucími rodičkami stále známější a vyhledávanější.

Již netrpělivě vyhlížíme narození prvního miminka roku 2018 a doufáme, že maminky budou s našimi službami v příštím roce spokojené minimálně stejně tak, jako v roce letošním.

Rodičky nejčastěji přicházely z těchto okresů: Litoměřice, Mělník, Praha, Kladno, Praha východ, Ústí nad Labem, Česká Lípa, Praha západ, Děčín, Louny, Benešov a Teplice. Nejtěžší miminko vážilo 4630g. Celkově se narodilo o 10 více chlapců.

Další informace:
Bc. Eva Švecová
PR manažer, zákaznický servis
Email: zakaznickyservis@pnsp.cz
Telefon: +420 720 997 762
www.pnsp.cz