Gynekologie a porodnictví

Oddělení

Gynekologie a porodnictví

Oddělení zajišťuje komplexní gynekologicko – porodnickou péči. Zaměřuje se na kompletní operační péči a moderní i alternativní metody vedení porodu.


Provozuje gynekologicko – porodnickou ambulanci včetně pohotovostní služby, indikační ambulanci a urogynekologickou ambulanci. Provádí ultrazvuková vyšetření na zjištění vrozených vývojových vad.

+420 416 858 317
(gynekologie)

+420 416 858 320
(porodnice)


Nadstandardní pokoje 2x gynekologie, 3x porodnice

Podívejte se jak to u nás vypadá

Přehled poskytované péče (gynekologie)

Kompletní operační a výkonové spektrum

Kompletní operační a výkonové spektrum s důrazem na laparoskopické operace (vyjma gynekologické onkologie).

Konzervativní péče - diagnostika a léčba ženských onemocnění

Kosmetická gynekologie

Standardní urogynekologické výkony a uroflowmetrické vyšetření


Přehled poskytované péče (porodnice)

Registrace k porodu

Registraci k porodu přijímáme od dokončeného 36 týdne těhotenství na základě vyplněného formuláře a zdravotního dotazníku (viz. níže), který nám zašlete e-mailem na adresu gynekologie@pnsp.cz, ev. předáte osobně při prohlídce porodnice každý pátek v 16.00 hodin.


Odpovědi na nejčastěji kladené otázky si můžete přečíst facebookových stránkách porodnice.


S sebou do porodnice si připravte:
 • Doklady: těhotenský průkaz, průkaz pojištěnce, prohlášení o jménu dítěte, neprovdané prohlášení o otcovství (není podmínkou).
 • K porodu: košile či krátké tričko, přezuvky, hroznový cukr, nápoje dle uvážení.
 • K pobytu na šestinedělí: domácí obuv, noční košile s výstřihem pro snadné kojení 2x, spodní kalhotky (nejlépe síťové 4x), hygienické porodnické vložky, kojenecké podprsenky 2x, ručníky 2x, toaletní potřeby, vložky do podprsenky, župan
 • Pro miminko: novorozenecké oddělení zajišťuje po dobu hospitalizace vše potřebné pro Vaše děťátko včetně kosmetiky, plenek a oblečení.

Do porodnice se dostavte, pokud:
 • odteče plodová voda,
 • máte pravidelné kontrakce po 5 minutách,
 • krvácíte,
 • cítíte nezvykle prudké pohyby,
 • pohyby necítíte.

Ambulantní porod

Pod pojmem ambulantní porod je chápán takový porod, kdy žena přijde do porodnice, porodí na porodním sále a po krátké době (přibližně 4 - 24 hodin) odchází s miminkem domů.


Tento způsob porodu je z lékařského hlediska chápán jako výrazně bezpečnější varianta než domácí porod a je vlastně kompromisním řešením mezi domácím porodem a poporodní hospitalizací trvající minimálně 72 hodin od porodu, tak, jak to doporučuje Česká neonatologická společnost.


Služby i na Facebooku

Možnosti analgezie

 • epidurální analgezie
 • paracervikální blok
 • entonox

Individuální přístup

Konzultace porodních plánů

Maximální podpora přirozeného porodu

Moderní přístup k porodům

Vana I. době, aromaterapie, masáže, žíněnka, míč...


S použitím bohatého příslušenství porodní postele AVE je možné vedení porodu klasickým nebo alternativním způsobem jako je například porodní poloha v polosedě, ve dřepu s oporou partnera, na všech čtyřech, ve dřepu v závěsu, vleže na boku, vertikální poloha, popřípadě vleže na zádech.

Více informací na: http://www.borcad.cz/porodni-postel-ave-porodni-polohy/

Odběr pupečníkové krve

Již několik let nabízíme možnost odběru pupečníkové krve. Pro více informací klikněte zde ›Národní centrum tkání a buněk
www.natic.cz

Prohlídka porodnice

Porodnici si můžete prohlídnout zdarma každý pátek v 16.00 hodin.


Služby i na Facebooku

Předporodní kurzy

Předporodní kurzyOd ledna pro Vás připravujeme nové předporodní kurzy s rozšířenou nabídkou. Předporodní kurz se bude nyní skládat ze 2 dvouhodinových lekcí. V první lekci , kterou povede porodní asistentka, bude hlávní téma příprava na porod a porod samotný. Během této lekce se dozvíte , co je potřeba si pro porod nachystat a kdy do porodnice přijet, jak probíhá příjem a příprava k porodu. Dozvíte se , jaké pomůcky můžete během porodu využít a jak si prožívání porodu zpříjemnít. Porodní asistentka Vás podrobně seznámí s fázemi porodu. Samozřejmě budete mít možnost klást dotazy a vést diskuzi. Tato lekce bude pak zakončena prohlídkou porodnice včetně porodního sálu. Předporodní kurz je určen pouze maminkám a je limitován počtem míst. První lekce se koná v tělocvičně rehabilitačního oddělení. Začátek je v 9,30 a ukončení v 11,30 vždy v určený den, který aktualizujeme na našem Facebooku.


Předporodní kurzyDruhá dvouhodinová lekce bude volně navazovat. Povede jí novorozenecká sestřička a náplní bude příprava na kojení a péče o novorozence. Dozvíte se o významu kojení, o technice kojení, polohách při kojení, o odstříkávání a skladování mateřského mléka. Poradí Vám co dělat v připadě plochých a vpáčených bradavek. Naučíte se ovládat odsávačku. Budete si moc prohlédnout ostatní pomůcky ke kojení. Sestřička Vám pomůže sestavit si jídelníček v době kojení a poradí s hygienou a ošetřováním prsů v období kojení. Dalším důležitým tématem je péče o novorozence. Sestřička Vám poradí s péčí při přebalování, koupání a oblékání Lekce bude obohacena praktickými ukázkami. Druhá lekce se koná v zasedací místnosti ve 3. patře polikliniky.


Objednání na telefonním čísle +420 416 858 320.


Cena při absolvování obou lekcí je 600 Kč.


Služby i na Facebooku

Cvičení pro těhotné

Cvičení pro těhotné

Laktační poradenství

Dále poskytujeme v naší porodnici laktační poradenství 24 hodin denně. Poradenství poskytují vyškolené porodní asistentky a dětské sestry přímo na oddělení šestinedělí.

Každý měsíc začíná nový kurz.


Využijte telefonní linky: +420 416 858 320


Můžete nás také navštívit.

Soukromí a intimita

Doporučené návštěvní hodiny

Pondělí až pátek od 14,00 do 18,00 hod.
Sobota až neděle a svátky od 10,00 do 12,00 hod., od 14,00 do 18,00 hod.

V gynekologické části

zajišťujeme diagnostickou a terapeutickou péči, konzervativní a operační léčbu gynekologických onemocnění – velké operační výkony, laparoskopie, operace pro neudržení moče, hysteroskopie atd. .


Důraz klademe na minimálně invazivní přístupy. Novinkou jsou výkony v oblasti kosmetické gynekologie.

V porodnické části

zajišťujeme péči ženám s fyziologickým těhotenstvím, péči o rodičku před a po porodu , péči o novorozence (systém rooming-in), předporodní kurzy, školení doprovodu k porodu. V I. době porodní lze využít vanu, žíněnku, poslech hudby atd. .


Novinkou je možnost epidurální analgezie.

Najdete nás i na facebooku