Pro dospělé

Pohotovost

Pro dospělé

Lékařská pohotovostní služba (LPS) není ZZS (zdravotnická záchranná služba). Pacienti by měli využívat zejména péče svých praktických a závodních lékařů v jejich ordinačních hodinách. Dále by měli se svými zdravotními obtížemi vyhledat lékaře včas a neodkládat řešení problému až na dobu mimo ordinační hodiny nebo dokonce na noční dobu a víkendy.

+420 416 858 157 (dospělé)

+420 416 858 460 (dospělé - objednání sanity)

Ordinační hodiny

Pondělí - pátek od 18,00 – do 21,00 hod.
Sobota, neděle, svátky od 10,00 – do 19,30 hod.
(polední přestávka od 12,00 do 12,30 hod.)
Mimo ordinační hodiny Ambulance při akutních lůžkových odděleních jsou dostupné při lůžkových odděleních celých 24 hodin a jsou alternativou pro pacienty, jejichž stav nesnese odkladu, přesto jsou schopni se dostavit k ošetření bez transportu ZZS.

Kdy volat?

  • V případě vážného akutního zhoršení zdravotního stavu a ohrožení života.
  • U rychlého prohlubování chorobných změn u chronicky nemocných.
  • Při stavech, které bez rychlého poskytnutí odborné pomoci mohou způsobit trvalé chorobné změny či smrt.

Kdy navštívit?

V případě akutního zhoršení zdraví, které nesnese odkladu do doby ordinačních hodin praktických lékařů a kdy není ohrožen život nebo není jiný důvod přivolat ZZS.


Pokud to akutní zdravotní stav dovoluje, je alternativou vyhledat přímo ambulanci při akutním lůžkovém oddělení Podřipské nemocnice. Pacienti přivezeni ZZS jsou taktéž transportováni do těchto ambulancí.


Základní fakta

Lékařská pohotovostní služba (LPS) není ZZS (zdravotnická záchranná služba). Pacienti by měli využívat zejména péče svých praktických a závodních lékařů v jejich ordinačních hodinách. Dále by měli se svými zdravotními obtížemi vyhledat lékaře včas a neodkládat řešení problému až na dobu mimo ordinační hodiny nebo dokonce na noční dobu a víkendy. Rozhodně by neměli zneužívat následně zdravotnickou záchrannou službu proto, že nevyužili včas uvedených služeb. LPS zde není ani pro vypisování receptů na léky a nebo pro vypsání pracovní neschopnosti u případů, které trvají déle než 12 hod.


Zdravotnické operační středisko (ZOS) zdravotnické záchranné služby (ZZS) zde není pro konzultační a poradenskou činnost, kterou zajišťují praktičtí lékaři, u kterých jsou občané (pacienti) registrováni nebo jiní ošetřující lékaři. Důvodem je fakt, že pouze oni mají k dispozici zdravotnickou dokumentaci a informace o zdravotním stavu pacienta, pro kterého je dotaz směrován.


Provoz je určen smlouvou mezi Krajským úřadem, městem a poskytovatelem- přílohu s časy pohotovostí v ústeckém kraji najdete v přiloženém dokumentu.Provozní doba pohotovosti PNsP je ve stejném rozsahu jako u ostatních zdravotnických zařízeních v kraji.


Provozní doby a poskytovatelé LPS v Ústeckém kraji ›